VCH JB1 tegen Monza JB1
Het is zaterdagochtend en we rijden met twee auto’s de zes jongens van Monza JB1 (wie komt team JB1 versterken?) naar Haastrecht—een mooi stadje in de buurt van Gouda, waar we te gast zijn bij VCH. Het zonnetje schijnt. Een mooie dag dient zich aan.
De wedstrijd wordt redelijk goed bezocht—vooral door supporters van het thuisteam—maar de aanwezige Monza-supporters hebben hun stembanden goed gesmeerd. Ze compenseren hun kleinere aantal met enthousiasme, en met succes!
De sfeer is goed. Een paar verdwaalde warming-upballen worden ontweken door het publiek. De match kan beginnen!
Eerste set: een sterke start
De eerste zes punten zijn voor Monza, waarvan de eerste drie uit de services van Stefan komen! Onze jongens in blauw beginnen sterk aan de eerste set.
Maar VCH herpakt zich en sluipt dichterbij doordat Monza even wat scherpte mist. De voorsprong krimpt na 15 minuten tot 12-10 in het voordeel van Monza.
De teams blijven aan elkaar gewaagd. Uiteindelijk bereikt VCH als eerste de 20 punten in de eerste set, maar Monza herstelt. De score is 23-21 in het voordeel van Monza. VCH neemt nog een time-out, maar Monza pakt daarna alsnog de winst.
Tweede set: veerkracht en precisie
De koppen gaan nog even bij elkaar. Hoe pakken we die tweede set aan? Met veel positieve energie wordt er dan gestart. Het begin is opnieuw veelbelovend: Monza knalt meteen uit de startblokken met een kanonschot van Alex. Ook nu neemt Monza snel een ruime voorsprong: binnen no-time staat het 6-12 voor onze jongens in blauw.
Dankzij goede communicatie, een heldhaftige redding door Matthijs en de precieze services van Floris weten ze de voorsprong vast te houden.
Tot het dan ineens toch 15-15 staat. Elsemieke de coach van JB1 roept een time-out, ‘We moeten scherp blijven!’. Ons team herstelt en bereikt als eerste de 20 punten.
Wanneer Monza meteen ook het 21e punt scoort, roept de coach van VCH een time-out aan. Het mocht niet baten: Monza wint ook de tweede set met 23-25.
Derde set: pech en strijdlust
Aan het begin van de derde set gaat het even goed mis. In het heetst van de strijd botsen Pieter en Floris tegen elkaar. Pieter moet even van het veld en komt veilig bij op de bank. Monza speelt door met vijf spelers.
Wanneer Pieter voorzichtig probeert te gaan staan: bam! Een bal in zijn gezicht. Het zit niet mee. De veiligheid van de bank blijkt betrekkelijk. Ondanks alles houdt Monza met vijf spelers stand en herpakt uiteindelijk zelfs de voorsprong!
Een fluit signaal klinkt: time-out, Pieter rent het veld weer op. Monza JB1 is weer compleet. Pieter laat zien dat hij van dik hout gesneden is en helpt bij het behalen van de 20-15 in het voordeel van ons team in blauw.
Let’s go Monza, let’s go! Ook de derde set pakt Monza JB1 overtuigend met 17-25 en wint daarmee de match.
Vierde set: voor het puntje
Beide teams beginnen moe te worden. Eerst loopt Monza uit, maar VCH vecht terug. 18-18. De spanning stijgt. Dan: 20-20. Het blijkt voor beide teams nog menens.
Maar dan: een ace van Jayden! Monza wint ook de 4de set: 21-25. Een 4-0 overwinning! En als we naar de stand in de poule kijken? Monza JB1 staat tweede, achter DOS.
Wat een wedstrijd. Wat een team. En natuurlijk: dank aan VCH voor de sportieve strijd en de gastvrijheid!



